Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 7 maja 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
ODPUST PARAFIALNY

7 maja 2017 roku

 

 

 1. W dzisiejszą IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza przeżywamy zewnętrzną Uroczystość Odpustu Parafialnego ku czci Świętego Floriana. W tym roku ma ona szczególny charakter. W czasie Sumy Odpustowej o godz. 12.00 jubileusz 50 rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich świętuje pochodzący z naszej parafii Ksiądz Profesor Józef Kiedos.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Odpustowe.

 

 1. W tym tygodniu według stałego porządku odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian.

 

 1. W poniedziałek, 8 maja, przeżywać będziemy w liturgii Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.

 

 1. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej w salce Domu Katechetycznego odbędzie się spotkanie „Kręgu Biblijnego”. Szczegóły spotkania umieszczone są na stronie internetowej parafii.

 

 1. Również we wtorek na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po Mszy Świętej odbędzie się w kościele ich kolejne spotkanie formacyjne.

 

 1. W czwartek, 11 maja przypada kolejna rocznica urodzin Księdza Bernarda Halemby. Wszystkich parafian zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00 odprawioną za naszego solenizanta. Także w czasie tej Mszy Świętej grupa dzieci będzie przeżywała I rocznicę przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej.

 

 1. W najbliższy piątek, 12 maja o godz. 18.30 w Domu Katechetycznym rozpoczną się nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy niedługo zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Przypominamy że druga nauka odbędzie się w środę 17 maja. Następny cykl nauk zostanie zorganizowany dopiero na po wakacjach.

 

 1. W sobotę, 13 maja, przypada 87 rocznica śmierci Księdza Biskupa Arkadiusza Lisieckiego – drugiego ordynariusza katowickiego.

 

 1. Także w sobotę, przeżywać będziemy kolejny Dzień Fatimski. Ze względu na spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą nie będzie w tym miesiącu adoracji Najświętszego Sakramentu i godziny różańcowej. Jedynie o godz. 12.00 odprawimy Mszę Świętą ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim oraz poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.

 

 1. Za tydzień, 14 maja, w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 grupa dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej. Obowiązkowe dla dzieci próby przed tą uroczystością odbędą się 8, 9 i 10 maja o godz. 16.15, zaś spowiedź święta w sobotę w sobotę 13 maja według następującego porządku:
  – o godz. 8.45 – klasy 3a i 3b ze Szkoły Podstawowej numer 13 oraz dzieci które przestąpią do I Komunii Świętej ze szkoły numer 15
  – o godz. 10.15 – klasy 2c, 2d i 2e ze Szkoły Podstawowej numer 13

 

 1. W niedzielę, 14 maja o godz. 9.00 odprawimy Mszę Świętą za śp. Księdza Prałata Konrada Lubosa – duszpasterza i pierwszego budowniczego naszego kościoła, w związku z przypadającą 10 maja, 18 rocznicą jego śmierci.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach zaś przed kościołem odbędzie się comiesięczna zbiórka przeznaczona na pomoc rodzinie w Aleppo, którą opiekuje się nasza parafia.

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy w naszym kościele w niedzielę zasadniczo o godz. 15.15 zaś w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej. Zachęcamy do tego, by przychodzić także na Mszę Świętą a nie tylko na samo nabożeństwo majowe i budować w sobie pobożność eucharystyczną.

 

 1. Przypominamy że, w tym roku kontynuujemy w naszym sanktuarium majowe Apele Maryjne. Gromadzimy się w każdy majowy wieczór o godz. 21.00 na zewnątrz naszego kościoła (a w wypadku niesprzyjającej pogody w krypcie kościoła). Serdecznie zapraszamy do udziału w apelach wszystkich naszych parafian: dorosłych, młodzież i dzieci. Zachęćmy też mieszkańców innych parafii Chorzowa i okolic.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Widera, śp. Rajnold Kucias i śp. Helena Dubiel. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.