Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 8 grudnia 2013

 1. Przeżywamy dziś w Polsce Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 3. Msze Święte roratnie sprawujemy w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Roraty to Msza Święta o Matce Bożej w Adwencie, na którą zapraszamy wszystkich parafian, którym czas i obowiązki pozwalają. Nie ulegajmy błędnemu przekonaniu, że Roraty są przeznaczone tylko dla dzieci i mają zawierać  swobodne religijne pogadanki i konkursy.
 4. W bieżącym tygodniu odbędzie się przedświąteczny obchód chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłaszać u pań rejonowych lub w kancelarii parafialnej. Przypominamy że w związku z trwającą Kolędą nie będzie odwiedzin chorych i starszych parafian w styczniu 2014 roku
 5. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, zaś po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy na spotkanie modlitewne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, prowadzone przez studentów mieszkających na terenie naszej parafii.
 6. W środę po wieczornej Mszy Świętej będziemy mogli przeżyć Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę o godz. 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek, 13 grudnia przypada kolejny Dzień Fatimski według tradycyjnego porządku. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.
 8. Kolektę przyszłej niedzieli przeznaczymy na zakup opału do ogrzewania kościoła i pomieszczeń parafialnych.
 9. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulicy Bocznej, Chałupki i Gwarec-kiej. Szczegółowy plan kolędy wywieszony jest w gablotce oraz umieszczony na stronie internetowej parafii. Prosimy aby przygotować na Kolędę naczynie z wodą święconą. Z tyłu kościoła został wystawiony specjalny pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać do naszych domów. Ofiary złożone w czasie odwiedzin duszpasterskich oraz coroczne dobrowolne datki przeznaczymy przede wszystkim na pokrycie kosztów trwającego generalnego remontu probostwa oraz planowanych remontów i inwestycji w naszej parafii.
 10. W kancelarii parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz lampiony roratnie. Młodzież i dzieci rozprowadzają też za dobrowolną ofiarą tzw. „sianko betlejemskie” oraz ozdoby i kartki świąteczne. Na specjalnym stoisku istnieje zaś możliwość zakupu książek i czasopism o tematyce religijnej.
 11. W sobotę 7 grudnia, w przeddzień Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w czasie Mszy Świętej grupa dziewczyn naszej parafii została włączona do grona Dzieci Maryi. Serdecznie dziękujemy księdzu Pawłowi oraz animatorkom za przygotowanie dziewczyn do tego ważnego dla nich i naszej parafii wydarzenia. Dziękujemy też całej Wspólnocie Dzieci Maryi za chętną pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzaniu różnych wydarzeń parafialnych.
 12. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz nowy numer „Biuletynu Parafialnego”.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Kołodziej, śp. Nadiya Khrystenko, śp. Tadeusz Mierzwiński i śp. Jerzy Woynar.Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.