Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 8 kwietnia 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

8 kwietnia 2018 roku

 

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną Miłosierdzia Bożego. Dziś rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Kolekta jest przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej. Przed kościołem zaś odbywa się zbiórka pieniężna w ramach akcji „Śląskie – Dzieciom Aleppo”.

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

 1. W bieżącym tygodniu według tradycyjnego porządku odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać u pań rejonowych lub w Kancelarii Parafialnej.

 1. W poniedziałek przeżywać będziemy liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną na ten dzień w związku z tym iż 25 marca przypadała Niedziela Palmowa.

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas. Na tą Mszę Świętą zapraszamy także młodzież naszej parafii oraz kandydatów do bierzmowania. Po Mszy Świętej odbędzie się ich kolejne spotkanie formacyjne.

 1. Również w czwartek, 12 kwietnia przypada 29 rocznica śmierci Księdza Biskupa Herberta Bednorza – czwartego ordynariusza diecezji katowickiej. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

 1. W piątek, 13 kwietnia przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 11.00 zapraszamy na Godzinę Różańcową a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Bożej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.

 1. Następna niedziela to tak zwana „Niedziela Biblijna”. Rozpoczyna ona kolejny Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów malowania chóru kościoła, remontu organów i renowacji witraży).

 1. Klerycy i Księża Przełożeni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego przesłali życzenia świąteczne osobom zrzeszonym w Towarzystwie Przyjaciół Seminarium. Można je odebrać w Kancelarii Parafialnej. W Kancelarii Parafialnej mogą się także zapisać nowe osoby chętne do wstąpienia w szeregi tego towarzystwa.

 1. W ostatnich miesiącach wprowadziliśmy w naszej parafii praktykę informowania o śmierci parafian poprzez wywieszenie informacji oraz modlitwę za zmarłego pod koniec Mszy Świętych przypadających od momentu zgłoszenia śmierci aż do dnia pogrzebu. W związku z ustawą o ochronie danych osobowych prosimy aby przy załatwianiu spraw związanych z pogrzebem poinformować jeśli bliscy zmarłego nie życzą sobie przekazywania takich informacji.

 1. W kościele Świętej Jadwigi w Chorzowie w tym tygodniu rozpoczną się katechezy dla dorosłych i młodzieży. Odbywać się one będą w poniedziałki i czwartki w tamtejszym kościele o godz. 19.30. Zapraszamy tych, którzy pragną słuchać Słowa Bożego, którzy może nie widzą sensu życia, którzy cierpią nie znajdując rozwiązania dla swoich problemów. Bóg przychodzący w swoim słowie pełnym miłości, przez świadectwo kapłana i świeckich pragnie oświecać i umacniać wiarę słuchających. Serdecznie zapraszamy.

 1. W ostatnim czasie udało nam się pomalować chór i tym samym zakończyć malowanie całego naszego kościoła. Większość prac z tym związana została wykonana we własnym zakresie. Bardzo serdecznie dziękujemy tym którzy pomagali nieraz bezinteresownie przy tym wspólnym dziele. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Pana Dariusza Grzymka i Pana Henryka Wyleżoła, którzy nadzorowali całość prac. Prace te były tym razem trudne do wykonania w związku z zagrożeniem uszkodzenia elementów znajdującego się na chórze instrumentu muzycznego (organów).

 1. Położone na terenie naszego miasta, przy ulicy Dąbrowskiego 34, IV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie zaprasza w piątek, 13 kwietnia od godz. 13.30 do godz. 16.00 i w sobotę 14 kwietnia, od godz. 10.00 do 13.00 na Dni Otwarte Szkoły. Zaproszeni są zwłaszcza uczniowie gimnazjum, którzy pragną podjąć naukę w tym zacnym liceum. Szczegóły umieszczono na plakacie.

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Renata Bolda, śp. Henryk Szaton, śp. Jadwiga Świder i śp. Marian Aleksa. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.