Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 8 lipca 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

8 lipca 2018 roku

 

 

 1. Dziś przeżywamy w liturgii XIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Witamy w naszej parafii Ojca Superiora Krzysztofa Czepirskiego – Misjonarza Oblatów Maryi Niepokalanej w Katowicach-Koszutce. Wygłosi on do nas Słowo Boże a po Mszach Świętych będzie przed kościołem rozprowadzał Kalendarze Misyjne.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W piątek, 13 lipca przeżywać będziemy kolejny Dzień Fatimski według tradycyjnego porządku. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową, a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów malowania kościoła, remontu organów i renowacji witraży)

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przed naszym kościołem będzie możliwość nabycia książki „Wybrane na drogę” księdza Krzysztofa Grzywocza – zaginionego w górach kapłana diecezji opolskiej. Są to 2 wywiady z księdzem Krzysztofem i zbiór artykułów o nim. Cena książki wynosi 30 złotych.

 

 1. Jeszcze raz zachęcamy do udziału w pielgrzymkach odbywających się w sierpniu tego roku (pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, Chorzowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę oraz Młodzieżowa Piesza Pielgrzymka na Górą Świętej Anny)

 

 1. Pod koniec kwietnia 2019 roku nasza parafia pragnie zorganizować pielgrzymkę na Cypr. W Kancelarii Parafialnej można zarezerwować sobie wstępnie miejsce na tą pielgrzymkę i uzyskać informacje, którymi aktualnie dysponujemy. Trzeba wpłacić zaliczkę w wysokości 500 złotych. Pełne informacje zostaną podane po wakacjach.

 

 1. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan już dziś zapraszamy w dniach od 5 do 13 maja 2019 roku do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce do Lourdes. Przejazd zaplanowano spec-jalnym pociągiem. Zapisy będą przyjmowane od września 2018 roku.

 

 1. W okresie wakacyjnym zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa także w tygodniu w porannych lub wieczornych Mszach Świętych sprawowanych w naszym kościele. Przypominamy że, w lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne w czwartki odprawiamy także o godz. 18.00.

 

 1. Jeżeli ktoś z parafian chciałby podarować zbywające mu kwiaty ze swego ogródka, można je przynosić do piątku każdego tygodnia do zakrystii. Kwiaty te zostaną potem wykorzystane do przyozdobienia na niedzielę wnętrza naszego kościoła.

 

 1. Prosimy aby możliwe do zaplanowania sprawy w Kancelarii Parafialnej (np. rezerwacja intencji mszalnych, otrzymanie zaświadczeń, przekazów, pozwoleń) załatwiać w porach jej otwarcia. Przypominamy, że nasza Kancelaria Parafialna czynna jest w następujących godzinach:
  – poniedziałek, środa, piątek; od godz. 8.30 do godz. 10.00
  – we wtorek i czwartek: od godz. 16.00 do godz. 17.30
  Poza tymi godzinami prosimy załatwiać jedynie sprawy naglące (związane z pilną posługą chorym czy z ustaleniem daty pogrzebu). Spisanie protokołu przedmałżeńskiego należy poprzedzić umówieniem się na dogodną porę dla narzeczonych i kapłana.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Dziś także do nabycia „Biuletyn Parafialny”, w którym wydrukowane są intencje mszalne na pozostałą cześć wakacji. Informujemy że do niedzieli, 2 września „Biuletyn Parafialny” nie będzie się ukazywał. Do tego czasu aktualne ogłoszenia duszpasterskie i porządek Mszy Świętych będą dostępne jedynie w gablotkach i na stronie internetowej parafii.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Barbara Skoczeń. Powierzmy ją miłosierdziu Bożemu.