Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 8 listopada 2015

 1. Przeżywamy XXXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Przed kościołem odbywa się zbiórka przeznaczona na chorzowskie Hospicjum.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na niedzielne nabożeństwo za zmarłych zalecanych.
 3. W bieżącym tygodniu według tradycyjnego porządku odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 4. W poniedziałek będziemy obchodzić w liturgii Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 5. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. We wtorek, 10 listopada w przeddzień Święta Niepodległości, o godz. 15.00 zostanie w naszym sanktuarium odprawiona Msza Święta za Polskę, naszą Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 7. W środę, 11 listopada przypada narodowe Święto Niepodległości. Módlmy się w tym dniu szczególnie za Polskę – Ojczyznę naszą. W tym dniu nie będzie wieczornej nowenny. Z racji święta Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 8. W czwartek, 12 listopada minie 48 rocznica śmierci Księdza Biskupa Stanisława Adamskiego – trzeciego ordynariusza diecezji katowickiej. Prośmy dla niego o radość wieczną.
 9. Również w czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 10. W piątek, 13 listopada, przeżywać będziemy kolejny Dzień Fatimski według tradycyjnego porządku. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Boskiej Fatim-skiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.
 11. Również w piątek o godz. 18.30 w Domu Katechetycznym rozpoczną się nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy w najbliższych miesiącach zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński
 12. W następną niedzielę przeżywać będziemy w naszej Archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. Kolekta tej niedzieli będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii, związane z koniecznymi remontami obiektów parafialnych. Przed kościołem zaś odbędzie się zbiórka na Fundację Papieską „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
 13. Już dziś zapraszamy członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Zespołu Synodalnego na kolejne spotkanie które odbędzie się w środę, 18 listopada o godz. 19.00 na probostwie. Wszystkich parafian prosimy o przekazywanie osobom należącym do tych grup jakichkolwiek uwag i propozycji, które powinny być omówione na tym spotkaniu. Sugestie takie będzie też można złożyć na piśmie w następną niedzielę w kopercie z napisem „Rada Parafialna”, wrzuconej w czasie zbierania kolekty.
 14. Tegoroczne Odwiedziny Duszpasterskie zwane Kolędą rozpoczniemy w naszej parafii w poniedziałek, 23 listopada. Na początku udamy się do parafian mieszkających przy ulicach: Morcinka, Reymonta, Kędzierzyńskiej, Zabrskiej, Raciborskiej i Strzelców Bytomskich. Za tydzień podamy szczegółowy plan tegorocznej Kolędy.
 15. W ostatnim czasie w ramach swych praktyk pomagali w pracach porządkowych na terenie przykościelnym naszej parafii uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z domu przy ulicy Beskidzkiej 6. Składamy im oraz ich opiekunom serdeczne podziękowania za wykonaną bezinteresownie pracę.
 16. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”. Można też zakupić płytę „Przemijanie” z pieśniami wykonywanymi przez panią Elżbietę Ogerman i pana Krzysztofa Jasińskiego.
 17. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zbigniew Kajfasz i śp. Henryk Gier. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.