Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 8 lutego 2015

 1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 2. O godz. 15.15 odprawimy na Nieszpory Niedzielne.
 3. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 4. W środę 11 lutego, będziemy przeżywać wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest jednocześnie Światowym Dniem Chorego. Niech ten dzień uwrażliwi nas na potrzeby ludzi chorych i wiekiem osłabionych, pomoże zainteresować się tymi którzy mieszkają obok nas i potrzebują naszej pomocy. Niech będzie także przypomnieniem o sakramencie chorych do przyjęcia którego powinniśmy zachęcać tych, którzy nie mogą już uczestniczyć we Mszach Świętych i nabożeństwach w kościele. Przypominamy że w naszej parafii istnieje możliwość przyjmowania przez chorych i starszych parafian w swych mieszkaniach Komunii Świętej w każdą niedzielę i uroczystość kościelną. Chętnych prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej.
 5. W piątek, 13 lutego przeżyjemy kolejny Dzień Fatimski według comiesięcznego porządku. O godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza Święta ku czci Matki Bożej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.
 6. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy z serca złożony przez was datek.
 7. Przypominamy że, tegoroczne Parafialne Rekolekcje Wielkopostne będą w naszym kościele od 18 do 22 lutego (czyli od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu).
 8. Jeszcze raz zapraszamy chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan do udziału w archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes, która odbędzie się w dniach od 10  do 16 maja 2015 roku. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem. Informacji udziela i zapisy przyjmuje: Duszpasterstwo Pielgrzymkowe (strona internetowa: www.pielgrzymki.katowice.pl, telefon: 32 356 90 50 lub 519 546 303).
 9. W piątek 13 lutego 2015 roku o godz. 17.00 Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc podniesie kościół Świętego Walentego w Bieruniu Starym do godności Sanktuarium Świętego Walentego. Wszystkich czcicieli Świętego Walentego, małżeństwa, rodziny oraz przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa, a także chorych i doświadczonych cierpieniem, zapraszamy na Msze Święte za  wstawiennictwem tego Świętego w nowym sanktuarium sprawowane w każdą sobotę o godz. 10.00. Informujemy też że w niedziele Msze Święte w Sanktuarium Świętego Walentego odprawiane są o godz. 8.30, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 8.00.
 10. W związku z zakończonym tradycyjnym okresem śpiewania kolęd dziękujemy chórowi działającemu na terenie naszej parafii za zorganizowanie koncertu kolęd w naszym kościele oraz księdzu Pawłowi Zielińskiemu i paniom katechetkom Aleksandrze Kozak i Elżbiecie Krupa za inicjatywę i zrealizowanie spotkania kolędowego „Pożegnanie Żłobka”. Naszej Sanktuaryjnej Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestrze Dętej pod dyrekcją pana Stanisława Skrabla dziękujemy za cykl koncertów bożonarodzeniowych w wielu parafiach Chorzowa i naszej archidiecezji oraz w różnych innych miejscach naszego miasta.
 11. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Biuletyn Parafialny”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Teodor Szmidt, śp. Marian Zdunek, śp. Barbara Świerc, śp. Eugeniusz Kuczowicz, śp. Jan Kiełbasa, śp. Jan Król, śp. Maria Spiżewska i śp. Janina Szmatloch. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.