Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 8 października 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

8 października 2017 roku

 

 

 

 

 1. Przeżywamy XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe które w niedziele odprawiamy o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki Różaniec odmawiamy po Mszy Świętej szkolnej. Zachęcamy by po nabożeństwie pozostać także na Mszy Świętej.

 

 1. W bieżącym tygodniu według tradycyjnego porządku odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać u pań rejonowych lub w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów, którzy rozpoczęli przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej odprawimy nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.

 

 1. W najbliższą środę 11 października o godz. 19.00 na probostwie rozpocznie się spotkanie nowo wybranej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

 1. W czwartek godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele cotygodniowa Msza Święta szkolna. Na tą Mszę Świętą zapraszamy w tym miesiącu także kandydatów do bierzmowania. Po tej Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie formacyjne kandydatów.

 

 1. Także w czwartek o godz. 19.00 na probostwie naszej parafii odbędzie się comiesięczne spotkanie kapłanów naszego dekanatu.

 

 1. W piątek, 13 października przeżywać będziemy tradycyjny Dzień Fatimski według stałego porządku. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.

 

 1. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom składamy jak najlepsze życzenia i dziękujemy za trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia.

 

 1. Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie zaprasza w sobotę 14 października, o godz. 19.00 do sali Domu Parafialnego (ulica Chrobrego 17) na tradycyjny przedodpustowy koncert wokalno – instrumentalny.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie specjalną comiesięczną kolektą przeznaczoną na potrzeby parafii (szczególnie na zapłacenie kolejnej raty za malowanie kościoła i remont witraży).

 

 1. Rodziny które chciałyby jakiemuś dziecku przygotowującemu się do przyjęcia I Komunii Świętej podarować nieodpłatnie ujednolicony strój komunijny obowiązujący w naszej parafii od kilku lat mogą to uczynić przynosząc ten strój do Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie naszej Sanktuaryjnej Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestrze Dętej pod dyrekcją pana Marka Przegędzy za reprezentowanie nas w dniu 1 października na Pielgrzymce Orkiestr Kalwaryjskich odbywającej się na Górze Świętej Anny i entuzjastycznie przyjęty przez zgromadzoną przed Domem Pielgrzyma świętoanienskiego sanktuarium publiczność koncert, którym orkiestra rozsławiła nasze chorzowskie sanktuarium Świętego Floriana. W orkiestrze gra obecnie około 25 młodych ludzi. Orkiestra dysponuje instrumentami, otrzymanymi i zakupionymi dzięki życzliwości ofiarodawców. Ogłaszamy kolejny nabór do orkiestry. Prosimy zainteresować graniem w orkiestrze zwłaszcza ludzi młodych. Szczegółowe informacje można uzyskać w salce Domu Parafialnego w każdy wtorek w godz. od 15.00 do 18.00 oraz w każdą sobotę w godz. od 10.00 do 12.00. Gdyby zaś ktoś chciał wspomóc działalność orkiestry przez zakup kolejnych nowych instrumentów lub sfinansowanie naprawy instrumentów używanych, orkiestra i parafia będzie wdzięczna za taką pomoc. W najbliższą niedzielę, 15 października 2017 roku nasza orkiestra została zaproszona do stworzenia oprawy muzycznej Mszy Świętej w podziemnej Kaplicy Świętej Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest także do nabycia kalendarz na rok 2018 z reprodukcjami kościołów Metropolii Górnośląskiej.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Teresa Dykta. Powierzmy ją miłosierdziu Bożemu.