Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 8 września 2013

 1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. W naszym kościele zostały wystawione relikwie Błogosławionej Bronisławy. Po Mszy Świętej będzie możliwość oddania im szczególnej czci poprzez ucałowanie.
 2. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o 15.15.
 3. W bieżącym tygodniu według tradycyjnego porządku odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać u pań rejonowych lub w kancelarii parafialnej.
 4. Od jutra w kancelarii parafialnej będzie można dokonywać rezerwacji intencji mszalnych na rok 2014. W pierwszym tygodniu (od poniedziałku, 9 września do piątku, 13 września) będziemy przyjmować tylko intencje terminowe (śluby, jubileusze małżeńskie, rocznice urodzin, pierwsze rocznice śmierci…). Od poniedziałku 16 września będzie można zamawiać pozostałe intencje. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych za żyjących i zmarłych. Jako ludzie wiary wiemy że jest to najlepsza forma powierzania swego życia Bogu.
 5. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.
 6. Dzieci, które pragną przystąpić do Wczesnej Komunii Świętej zapraszamy wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie katechetyczne we wtorek o godz. 17.00 do salki Domu Katechetycznego.
 7. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 8. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej, głównej patronki naszej archidiecezji.
 9. Również w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Msza Święta szkolna. W czasie tej Mszy Świętej uczniom klas pierwszych pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne. Prosimy je przynieść do kościoła. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas. Po Mszy Świętej w salce Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej. Przypominamy także parafianom, że podczas niedzielnej Mszy Świętej o godz. 10.30 pierwsze rzędy ławek rezerwujemy dla dzieci i młodzieży.
 10. W piątek, 13 września przeżywać będziemy kolejny Dzień Fatimski według tradycyjnego porządku. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.
 11. Także w piątek o godz. 18.30 do Domu Parafialnego zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Oazę naszej parafii, zaś w sobotę o godz. 10.00 grupę Dzieci Maryi.
 12. W sobotę, 14 września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu wyruszy dwudniowa pielgrzymka autobusowa z Chorzowa na Górę Świętej Anny związana z udziałem w Uroczystościach Odpustowych ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą w naszym kościele, w sobotę o godz. 6.00. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką odbędzie się we wtorek, 10 września 2013 roku o godz. 18.30 w naszym kościele. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do pielgrzymowania zwłaszcza parafian w sile wieku oraz naszą młodzież.
 13. W następną niedzielę o godz. 14.00 w katedrze katowickiej odbędzie się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.
 14. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 15. Redakcja czasopisma „Miejsca Święte” wydała kalendarz poświęcony polskim sanktuariom. Wśród prezentowanych miejsc jest także nasze sanktuarium Świętego Floriana. Zachęcamy do zakupu tego kalendarza przy wyjściu z kościoła lub w kancelarii parafialnej. Cena wynosi 5 złotych.
 16. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje w sobotę, 21 września pielgrzymkę do Alwernii i Czernej. Koszt pielgrzymki wynosi 25 złotych. Zapisy przyjmowanie są w kancelarii parafialnej.
 17. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”
 18. W minionym tygodniu odeszli do Pana: sp. Jacek Piłat, śp. Henryk Kruwczyk i śp. Czesław Kowalski. Polecajmy ich w modlitwach miłosierdziu Bożemu.