Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 8 września 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

8 września 2019 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. W naszym kościele zostały dziś wystawione relikwie Błogosławionej Bronisławy. Po Mszy Świętej będzie możliwość indywidualnego podejścia do wystawionego relikwiarza i oddania relikwiom szczególnej czci poprzez ich ucałowanie.

 

 1. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne o godz. 15.15.

 

 1. W bieżącym tygodniu według tradycyjnego porządku odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać u pań rejonowych lub w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. Od poniedziałku, 9 września, w Kancelarii Parafialnej (w godzinach jej otwarcia) będzie można dokonywać rezerwacji intencji mszalnych na rok 2020. Bardzo prosimy aby osoby które w następnym roku kalendarzowym pragną zarezerwować intencję na konkretny termin uczyniły to jak najprędzej. Ze względów organizacyjnych rezerwacji terminów będzie można dokonywać tylko bezpośrednio w kancelarii a nie drogą telefoniczną i mailową.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Dzieci, które pragną przystąpić do Wczesnej Komunii Świętej w następnym roku zapraszamy wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie we wtorek o godz. 17.00 do salki Domu Katechetycznego. Najbliższa Uroczystość Wczesnej Komunii Świętej będzie miała miejsce w naszej parafii w niedzielę, 26 kwietnia 2020 roku w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30.

 

 1. W środę o godz. 19.00 na probostwie odbędzie się spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

 1. W czwartek, 12 września, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej, głównej patronki naszej archidiecezji. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej.

 

 1. Również w czwartek o godz. 17.00 sprawowana będzie cotygodniowa Msza Święta szkolna. W czasie tej Mszy Świętej uczniom klas pierwszych pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne. Prosimy je przynieść do kościoła. Od godz. 16.30 dajemy szczególną okazję do spowiedzi uczniom wszystkich klas.

 

 1. W piątek, 13 września przeżywać będziemy tradycyjny Dzień Fatimski według stałego porządku. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Po Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.

 

 1. W sobotę, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

 1. Również w sobotę wyruszy pielgrzymka autokarowa z Chorzowa na Górę Świętej Anny związana z udziałem w Uroczystościach Odpustowych ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą w naszym kościele, o godz. 6.00. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką odbędzie się we wtorek, 10 września 2019 roku, o godz. 18.30 w kościele. Zapisy przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

 

 1. W następną niedzielę o godz. 14.00 w katowickiej katedrze spotkają się na corocznym Dniu Wspólnoty grupy Dzieci Maryi.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 

 1. Na początku października rozpocznie się w naszej parafii przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Osoby uczęszczające do VIII klasy szkoły podstawowej i starsze, które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu, powinny wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy. Formularz należy osobiście pobrać i osobiście oddać wypełniony w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania. Ostateczny termin składania formularzy upływa w piątek 27 września 2019 roku.

 

 1. Jest do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”. Można zakupić także Kalendarz na rok 2020 z reprodukcjami kościołów Metropolii Górnośląskiej.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Słaboń, śp. Wisława Zep, śp. Cecylia Goly, śp. Eugeniusz Michalski, śp. Barbara Leska, śp. Eleonora Bogatka i śp. Wanda Skowron. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.