Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 9 czerwca 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ
ZESŁANIA DUCHA  ŚWIĘTEGO

9 czerwca 2019 roku

 

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Można dziś zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie warunków odpustu. Kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 2. O godz. 15.15 odprawimy dziś Nieszpory Niedzielne.
 3. W poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. Msze Święte będą w naszym kościele sprawowane o godz.: 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po Mszy Świętej wieczornej na nowennę a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na „Krąg Biblijny”.
 6. W najbliższy czwartek, będziemy przeżywać Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta z udziałem dzieci szkolnych.
 7. Również w czwartek, 13 czerwca, przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Bożej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.
 8. Za tydzień, w niedzielę 16 czerwca, przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.
 9. W niedzielę, 16 czerwca 2019 roku na Farskim Ogrodzie przy parafii Świętego Wojciecha w Radzionkowie odbędzie się V Festiwal Parafialnych Orkiestr Dętych z udziałem między innymi naszej sanktuaryjnej orkiestry. Od godz. 16.00 na festiwalowej scenie wystąpi 9 orkiestr, a na końcu wszystkie biorące udział w festiwalu orkiestry zaprezentują się we wspólnym wykonaniu utworu.
 10. Informujemy, że w tygodniu od 17 do 21 czerwca 2019 roku, nasza Kancelaria Parafialna będzie czynna każdego dnia tylko rano bezpośrednio po Mszy Świętej. Prosimy więc, aby pilne sprawy załatwić już w tym tygodniu.
 11. Kontynuując kilkuletni zwyczaj nawiedzania kościołów pod wezwaniem Świętego Floriana chcemy w poniedziałek, 17 czerwca zorganizować pielgrzymkę autokarową do Bazyliki Świętego Floriana w Krakowie. Pielgrzymi nawiedzą także kościół Matki Bożej Królowej Polski (tzw. „Arka Pana”) w Krakowie- Bieńczycach oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie-Łagiewnikach. Koszt wyjazdu wynosi 40 złotych. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Przy zapisach prosimy podać numer PESEL.
 12. W środę, 19 czerwca 2019 roku o godz. 18.00 zostanie w naszym kościele odprawiona Msza Święta za uczestników tegorocznej pielgrzymki do Kodnia i okolic. Po Mszy Świętej zapraszamy uczestników pielgrzymki na probostwo na spotkanie okolicznościowe.
 13. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Już dziś informujemy że trasa procesji Bożego Ciała będzie w tym roku miała następujący układ: z kościoła wejście na ulicę Ks. Szwedy, da-lej ulicami: 75 Pułku Piechoty, Strzelców Bytomskich, Styczyńskiego, Świętej Kingi, Boczną, Żołnierzy Września, Ks. Szwedy i wejście z tej ulicy na teren kościelny. We wtorek w kościele po nabożeństwie ku czci Świętego Floriana odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych pomocą przy budowie ołtarzy.
 14. W czasie wielu wydarzeń religijnych w naszej parafii towarzyszy nam muzyka Dziecięco-Młodzieżowej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. We wtorek, 28 maja 2019 roku minęła 8 rocznica pierwszego spotkania chętnych do jej tworzenia. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca 2019 roku w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 członkowie orkiestry podziękują Bogu i ludziom za otrzymane w tym czasie dobro. W lipcu tego roku Orkiestra pragnie zorganizować kolejny wyjazd koncertowo-wypoczynkowy zapraszając tym razem także młodych ludzi spoza swego grona (w ramach akcji „Wakacje z Trąbami”). Tym razem miejscem pobytu będzie Limanowa i okolice. Orkiestra utrzymuje się wyłącznie dzięki pomocy materialnej dobrodziejów i ofiarodawców. Dlatego też w niedzielę, 16 czerwca po każdej Mszy Świętej przed kościołem będziemy mogli wysłuchać utworów w wykonaniu członków naszej orkiestry i wspomóc materialnie jej wyjazd oraz dalszą działalność. Starsi para-fianie wspominają że istnienie parafialnej orkiestry dętej było jednym z pragnień budowniczego naszego koś-cioła Księdza Prałata Konrada Szwedy.
 15. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisław Kozłowski, śp. Józef Porwolik, śp. Zdzisława Bączyk, śp. Józef Świder i śp. Ginter Probierz. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.