Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 9 lutego 2014

 1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 3. W tym tygodniu według stałego porządku odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych. W związku z rehabilitacją księdza Pawła, który nie będzie w tym miesiącu odwiedzał chorych,  prosimy o wyrozumiałość, jeśli kapłan przybędzie z posługą o trochę późniejszej niż zazwyczaj porze.
 4. We wtorek, 11 lutego, będziemy przeżywać wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest jednocześnie Światowym Dniem Chorego. Niech ten dzień uwrażliwi nas na potrzeby ludzi chorych i wiekiem osłabionych, pomoże zainteresować się tymi którzy mieszkają obok nas i potrzebują naszej pomocy. Niech będzie także przypomnieniem o sakramencie chorych do przyjęcia którego powinniśmy zachęcać tych, którzy nie mogą już uczestniczyć we Mszach Świętych i nabożeństwach w kościele. Przypominamy że w naszej parafii istnieje możliwość przyjmowania przez chorych i starszych parafian w swych mieszkaniach Komunii Świętej w każdą niedzielę i uroczystość kościelną. Chętnych prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej.
 5. Również we wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, zaś po Mszy Świętej wieczornej, na spotkanie modlitewne prowadzoneprzez studentów mieszkających na terenie naszej parafii. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 6. W czwartek, 13 lutego przypada kolejny Dzień Fatimski według comiesięcznego porządku. Nie będzie jednak tym razem wspólnej godziny różańcowej. O godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza Święta ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.
 7. Również w czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 8. Ponieważ w tym tygodniu przypada II czwartek miesiąca, dlatego w tym dniu wieczorem w naszym kościele zgromadzą się wszyscy kapłani dekanatu Chorzów na comiesięcznym spotkaniu modlitewno-formacyjnym. Pamiętajmy o nich w naszych osobistych modlitwach.
 9. W piątek w Domu Katechetycznym odbędą się kolejne nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy w najbliższych miesiącach zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy z serca złożony przez was datek.
 11. W sobotę, 15 lutego o godz. 20.00 w położonym na terenie naszej parafii Gimnazjum numer 4 miał się roz-począć I Bezalkoholowy Charytatywny Bal Karnawałowy organizowany przez Parafialną Radę Duszpasterską. Organizatorzy informują że dotychczas zapisała się niewystarczająca ilość osób do przeprowadzenia tego balu. Dlatego tych którzy pragną wziąć udział w balu a jeszcze się nie zapisali prosimy o podjęcie decyzji najpóźniej do poniedziałku. Zapisać można się dziś po Mszach Świętych w zakrystii lub jutro w Kancelarii Parafialnej. W wypadku dalszego nikłego zainteresowania bal w tym roku się nie odbędzie o czym zostaną powiadomieni już zapisani. Po konsultacjach z parafianami koszt balu został zmniejszony do kwoty 50 złotych od osoby.
 12. Informujemy że tegoroczne Rekolekcje Parafialne odbędą się od 2 do 5 marca i poprzedzą wizytację kano-niczną w naszej parafii Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, która jest zaplanowaną na 7 i 9 marca,
 13. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny”, „Biuletyn Parafialny” oraz Kalendarz Katolicki „Z tej ziemi”.
 14. W minionym tygodniu odeszły do Pana:śp. Kamila Borowiecka i śp. Gertruda Cygal. Powierzmy je miłosierdziu Bożemu.