Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 9 marca 2014

 1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Kolekta jest tzw. jałmużną postną.
 2. Dziś także przypada Niedziela Trzeźwości. W czasie popołudniowego nabożeństwa Gorzkich Żali będziemy się modlić w sposób szczególny o trzeźwość w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Niech Niedziela Trzeźwości będzie też dla nas wezwaniem do refleksji nad krzywdami jakie być może niektórzy z nas wyrządzili sobie lub swym bliskim będąc pod wpływem alkoholu. Niech będzie też zachętą do podjęcia zobowiązania trzeźwości a nawet abstynencji.
 3. W tym tygodniu według stałego porządku odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, zaś po Mszy Świętej wieczornej, na spotkanie modlitewne prowadzone przez studentów mieszkających na terenie naszej parafii. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Po-mocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 5. W czwartek, 13 marca będziemy obchodzić pierwszą rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.
 6. Także w czwartek, 13 marca przypada kolejny Dzień Fatimski według comiesięcznego porządku. Nie będzie jednak tym razem wspólnej godziny różańcowej. O godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza Święta ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.
 7. Również w czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 8. W sobotę 15 marca minie 18 rocznica śmierci Księdza Biskupa Czesława Domina przez wiele lat biskupa pomocniczego diecezji katowickiej a następnie ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Wypraszajmy dla niego radość nieba.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 10. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Drogę Krzyżową będziemy odprawiać w piątki o godz. 17.00. Przed rozpoczęciem rozważań Drogi Krzyżowej będziemy imiennie wspominać naszych zmarłych, polecając ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu. Zalecania za zmarłych będą przyjmowane w zakrystii i kancelarii parafialnej. U ministrantów można dziś pobrać formularze zalecek. Chciejmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej połączyć z uczestnictwem we Mszy Świętej. W minionych latach zauważyliśmy niepokojącą tendencję do wychodzenia z kościoła po skończonej Drodze Krzyżowej. Ciągle musimy pamiętać że, najważniejszą i najpełniejszą relacją w naszej wierze jest spotkanie z Bogiem we Mszy Świętej (modlitwa, słuchanie Słowa Bożego, przyjęcie Komunii Świętej). Piękne zwyczaje uczestniczenia w różnych okresowych nabożeństwach mogą być tylko dodatkiem do pełnego spotkania z Panem we Mszy Świętej. Bez pobożności eucharystycznej nasza wiara powoli przeradza się tylko w tradycję, która uspokaja nasze sumienia lecz nie prowadzi do osobistego spotkania z Bogiem. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w niedziele o godz. 15.15. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ksiądz Michał Wilk – wikariusz naszej parafii.
 11. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Leszek Majka, śp. Rozalia Ziółkowska i śp. Ryszard Kurek. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.