Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 16 kwietnia 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

16 kwietnia 2017 roku

 

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wspominamy i uobecniamy w liturgii najważniejsze wydarzenie naszej wiary.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne, kończące Triduum Paschalne.

 

 1. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte i nieszpory zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Kolektą w tym dniu wesprzemy Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

 1. Ze względu na Oktawę Wielkanocy nie będzie w tym tygodniu wtorkowego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana, środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. We wtorek nie odbędzie się zapowiadane spotkanie uczestników „Katechezy Dorosłych”.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna.

 

 1. Również w czwartek w parafii Świętej Jadwigi odbędzie się Konwent Wielkanocny kapłanów dekanatu Chorzów. W tym dniu otoczmy tych kapłanów naszą szczególną modlitwą.

 

 1. Najbliższy piątek przypadający w Oktawie Wielkanocy nie ma charakteru pokutnego.

 

 1. Za tydzień II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej, zaś przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna wspierająca rekolekcje wakacyjne organizowane przez osoby niepełnosprawne w Ustroniu-Nierodzimiu. W tę niedzielę odbędzie się także liczenie wiernych.

 

 1. W Oktawie Wielkanocy nie będzie możliwości skorzystania z tak zwanego „Stałego Konfesjonału” w kościele Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie.

 

 1. Osoby zapisane na czerwcową autokarową pielgrzymkę do Czech i Austrii prosimy by wpłaciły do 7 maja w Kancelarii Parafialnej pozostałą część pieniędzy.

 

 1. Raz jeszcze zachęcamy parafian do przekazywania 1% swego podatku za rok 2016 na jakiś szczytny, służący dobru człowieka cel. O pomoc w tej formie prosi nas Fundacja Caritas Katowice (KRS 0000291119) oraz chorzowskie „Hospicjum” (KRS 0000015960).

 

 1. Serdecznie dziękujemy naszemu wikariuszowi, księdzu Michałowi Lepichowi za wygłoszone w tym roku kazania pasyjne. Dziękujemy mu też za zorganizowanie wraz z paniami katechetkami tegorocznych rekolekcji wielkopostnych dla uczniów szkół znajdujących się na terenie naszej parafii.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jak najpiękniejszego przygotowania i przeżywania Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy kapłanom, zwłaszcza za posługę w konfesjonale. Dziękujemy służbie kościelnej, panom szafarzom, panom organistom, chórowi działającemu na terenie naszej parafii, ministrantom, pocztom sztandarowym. Dziękujemy orkiestrze, która po raz kolejny ubogaciła Wigilię Paschalną i Mszę Świętą Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Podziękowania kierujemy pod adresem tych, którzy rozprowadzali Paschaliki Wielkanocne. Dziękujemy Panom, Paniom i młodzie-ży za przygotowanie paczek i dostarczenie ich naszym chorym. Wyrazy wdzięczności niech przyjmą ci którzy sprzątali i przystroili odświętnie nasz kościół, jego obejście i probostwo oraz zbudowali Ciemnicę i Boży Grób. Dziękujemy wszystkim pracownikom parafii i probostwa za poświęcony czas i bezinteresowny nieraz wysiłek. Wszystkim z serca płynące „Bóg zapłać”!

 

 1. Polecamy świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Paweł Cogiel. Powierzmy go miłosierdziu Bożemu.