Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia parafialne 8 grudnia 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

8 grudnia 2019 roku

 

 

 1. Na mocy specjalnej dyspensy udzielonej Kościołowi w Polsce, dziś, pomimo II Niedzieli Adwentu, przeżywamy, jak co roku 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

 

 1. Msze Święte roratnie sprawujemy w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Roraty to Msza Święta o Matce Bożej w Adwencie, na którą zapraszamy wszystkich parafian, którym czas i obowiązki pozwalają. Nie ulegajmy błędnemu przekonaniu, że Roraty przeznaczone są tylko dla dzieci i mają zawierać swobodne religijne pogadanki i konkursy.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na nowennę, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W piątek, 13 grudnia przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową zaś o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Po tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia oraz będziemy udzielać tak zwanego błogosławieństwa lourdzkiego.

 

 1. Kolektę przyszłej niedzieli przeznaczymy na zakup opału do ogrzewania kościoła i pomieszczeń parafialnych.

 

 1. Od dziś do niedzieli, 22 grudnia, przy figurze Świętego Floriana w naszym kościele będzie ustawiona specjalna choinka na której zawieszone zostały symboliczne bombki. Promuje ona akcję „Paczuszka dla maluszka”. Chętni do włączenia się w akcję mogą przygotować paczkę z artykułami higienicznymi przeznaczonymi dla dzieci i położyć pod tą choinką, zabierając na pamiątkę jedną z bombek. Paczki zostaną przekazane potrzebującym dzieciom w Domu Samotnej Matki lub w Domu Dziecka. Szczegóły akcji umieszczone są na plakatach.

 

 1. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 16 do 21 grudnia), aby umożliwić im spowiedź i Komunię Świętą w okresie przedświątecznym. Przypominamy że, w związku z trwającą Kolędą nie będzie odwiedzin w styczniu 2020 roku.

 

 1. W tym tygodniu, w ramach Kolędy, pragniemy udać się do mieszkańców ulic: Lipińskiej, Morcinka, Kędzierzyńskiej, Zabrskiej, Raciborskiej, Reymonta i Styczyńskiego. Ofiary złożone w czasie Odwiedzin Duszpasterskich oraz coroczne dobrowolne datki przeznaczone zostaną przede wszystkim na remonty prowadzone w naszej parafii. Z tyłu kościoła został wystawiony pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać i przygotować na Kolędę.

 

 1. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

 1. Młodzieżowy Dom Kultury mieszczący się w Chorzowie przy ulicy Lompy 13 zaprasza w najbliższych dniach na 2 wydarzenia. Dziś od godz. 15.00 odbędzie się impreza charytatywna „Przed Świętami – inaczej…”. Dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na sfinansowanie leku nowej generacji potrzebnego do leczenia podopiecznej fundacji „Iskierka”. Zaś w najbliższy czwartek, 12 grudnia o godz. 19.00 będzie wystawiony spektakl „Kierat – prosto i niejednoznacznie”. Dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na rozwój szpitali w Rwandzie. Szczegóły wydarzeń podane są na plakatach umieszczonych przy wyjściu z naszego kościoła.

 

 1. W ostatnich dniach swe patronalne święta przeżywały grupy dziecięco-młodzieżowe naszej parafii (ministranci, Dzieci Maryi, Ruch Światło-Życie). Składamy im z tej okazji serdeczne podziękowania za pomoc w sprawach parafialnych i życzymy błogosławieństwa Bożego na czas dalszej formacji. Podziękowania kierujemy również pod adresem Księdza Marka Lampy, który jest opiekunem tych grup.

 

 1. W sobotę, 23 listopada 2019 roku minęła 60 rocznica powstania chóru działającego na terenie naszej parafii. Składamy z tej okazji gratulacje oraz podziękę za jakiekolwiek dobro wniesione w życie naszej parafii.

 

 1. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Emanuel Olbrych. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu.