Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenie: 24 listopada 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA

24 listopada 2019 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji (na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego)

 

 1. Dziś o godz. 15.15 odprawimy Nieszpory ku czci Chrystusa Króla.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W najbliższy poniedziałek, 25 października o godz. 18.00 będzie sprawowana w naszym kościele Msza Święta za osoby, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w listopadzie. W tym miesiącu, ze względu na Odwiedziny Duszpasterskie będzie tylko jedna Msza Święta zarówno za żyjących jak i za zmarłych. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie i swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tej Mszy Świętej.

 

 1. We wtorek, 26 listopada 2019 roku o godz. 18.30 na naszym probostwie odbędzie się spotkanie uczestników kwietniowej pielgrzymki do Andaluzji z przedstawicielem biura ARCUS.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna.

 

 1. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek, 29 listopada o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

 

 1. W sobotę, 30 listopada o godz. 9.00 będzie sprawowana dodatkowa Msza Święta za naszych ministrantów i ich rodziny z racji obchodzonego w środę 21 listopada wspomnienia Świętego Tarsycjusza. Zapraszamy na tę Mszę Świętą także byłych ministrantów oraz rodziców i rodzeństwo ministrantów.

 

 1. Za tydzień rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedziela Adwentu to tradycyjnie już Niedziela Trzeźwości.

 

 1. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulic: Bocznej, Chałupki i Gwareckiej. Przypominamy, że kolejność odwiedzin danego dnia Kolędy w tym roku wyznaczają zmniejszające się numery domów, pięter i mieszkań. Zwracamy uwagę że ze względów duszpasterskich zastała w kilku przypadkach zmieniona kolejność odwiedzanych tras. Ofiary złożone w czasie Odwiedzin Duszpasterskich oraz coroczne dobrowolne datki przeznaczone zostaną przede wszystkim na remonty prowadzone w naszej parafii. Z tyłu kościoła jest wystawiony specjalny pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać i przygotować na Kolędę.

 

 1. Rodziny które chciałyby jakiemuś dziecku przygotowującemu się do przyjęcia I Komunii Świętej podarować nieodpłatnie ujednolicony strój komunijny obowiązujący w naszej parafii od kilku lat mogą to uczynić przynosząc ten strój do Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.

 

 1. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można już nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

 1. Przypominamy, że wraz z wejściem w życie ustawy o ochronie danych osobowych dokumenty imienne i jakiekolwiek zaświadczenia wydawane w Kancelarii Parafialnej (takie jak świadectwa chrztu czy świadectwa bierzmowania) może odbierać osobiście jedynie osoba której te dokumenty dotyczą. W przypadku osób niepełnoletnich mogą to uczynić jedynie rodzice lub prawni opiekunowie. Innym osobom nie mogą one być wydawane. Jeśli przeszkodą do osobistego odebrania tych dokumentów jest wiek, zdrowie czy miejsce zamieszkania, osoba zainteresowana winna zwrócić się telefonicznie lub mailowo do parafii z prośbą o ich wydanie. Zostaną one wtedy przesłane pod adres wskazanej parafii i tam będzie możliwość ich osobistego odebrania.

 

 1. W środę, 20 listopada 2019 roku minęła 5 rocznica istnienia naszego parafialnego Klubu Seniora. Dziękujemy wszystkim którzy w minionym czasie troszczyli się o jego rozwój i życzmy przynależącym do klubu Bożego błogosławieństwa na kolejne lata działalności.

 

 1. Parafia Ewangelicka w Chorzowie zaprasza na Kiermasz Adwentowy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 1 grudnia 2019 roku w ogrodzie przy kościele Marcina Lutra (przy ulicy Powstańców 13) od godz. 10.00 do godz. 15.00. Na stoiskach będzie można kupić między innymi karty świąteczne, wypieki, rękodzieło. Będzie również punkt małej gastronomi. W kościele odbędą się koncerty, zagra również Miejska Orkiestra Dęta.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest także do nabycia kalendarz na rok 2020 z reprodukcjami kościołów Metropolii Górnośląskiej.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Patryk Senaczek i śp. Janusz Szmotermajer. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.