Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Sylwester z Ubogimi

Sylwester z Ubogimi 2016/17                                Fot. Wojciech Sontag

W minioną niedzielę pod koniec Mszy Świętych można było usłyszeć wezwanie wolontariusza do wspomożenia akcji „Sylwester z Ubogimi”.

Poniżej zamieszczamy tekst, który pozwoli przypomnieć sobie najważniejsze z przekazywanych wtedy treści.

 

 

 

W ostatni dzień 2017 roku w Katowicach po raz czwarty odbędzie się Sylwester z Ubogimi, którego tradycja sięga już ponad dwudziestu lat. W ten wyjątkowy wieczór, dzięki połączonym siłom wolontariuszy oraz hojnych darczyńców, będziemy znów mieli przyjemność gościć w pięknie ozdobionej auli przy parafii św. apostołów Piotra i Pawła w Katowicach blisko 200 bezdomnych i ubogich. Każdy z nich znajdzie dla siebie imienne miejsce przy bogato zastawionym stole. Nie zabraknie atrakcji zarówno dla ciała – m.in. zabaw prowadzonych przez profesjonalnego wodzireja, jak i dla ducha. Ponadto każdy z gości opuści zabawę z pokaźną paczką prezentową. Podczas organizacji Sylwestra naszym priorytetem jest budowanie wspólnoty z przybyłymi Ubogimi oraz umożliwienie im dostrzeżenia własnej wartości, natomiast drugorzędnym celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa (zwłaszcza ludzi młodych) na problem ubóstwa i bezdomności. Co roku w inicjatywie bierze udział ok. 150 wolontariuszy – w każdym wieku, z całego Śląska i nie tylko.

Do zorganizowania sylwestra potrzebne są zarówno środki finansowe jak i dary materialne, dlatego zwracamy się z wielką prośbą do Państwa o wsparcie naszej inicjatywy. W sposób szczególny pragniemy prosić o rękawiczki zimowe, słodycze a także konserwy z długim terminem przydatności. Wszystkie te rzeczy będą przekazane do paczek dla osób ubogich. Z góry dziękujemy za okazaną dobroć i przekazane dary.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową.

www.sylwesterzubogimi.pl

 

Wszelkie dary prosimy przynosić do kancelarii parafialnej lub do zakrystii.

Za okazaną dobroć składamy serdeczne Bóg zapłać!